יום רביעי, 30 במרץ 2011

ברוכים הבאים

שלום לכם,

בשנים האחרונות אנו עדים למהפיכת תקשורת חדשה,הכוונה היא כמובן לתופעת המכשירים הכשרים - המכונים בשמם הרשמי "מאושר ע"י ועד הרבנים לענייני תקשורת"
חברות הסלולר שלא התלהבו מהרעיון הנועז כשזה היה בתחילת הדרך , לא ממש שמחו לשתף פעולה עם הרבנים, כיום לאחר הצלחת ענק בשוק ועם עשרות או מאות אלפי מכשירים כשרים , ניתן לומר שההצלחה הזאת כבר כאן ובגדול


חברת 'מירס' הייתה הראשונה שנענתה לאתגר והחלה לשווק את המכשיר הסלולארי הראשון עם חותמת הכשרות של הוועדה. היא אף הקצתה קומה שלמה למכשירים הכשרים (057-31). כמה חודשים לאחר מכן הצטרפו למהלך חברות סלקום (052-76) ופלאפון (050-41). כשנה לאחר מכן הצטרפה למהלך גם חברת 'אורנג' (054-84). העיקרון היה ליצור לחץ חברתי. מעבר לקידומת המיוחדת, המכשירים הכשרים היו שונים לגמרי בצורתם מהמכשירים הכלליים.
בראשית הדרך נמכרו רק אלפים בודדים מהמכשירים וכולם חשבו שהמהלך ייכשל, שהציבור לא יוותר על האפשרות של העברת מסרונים. הפסימיים דיברו על כך שלכל היותר, המכשיר יירכש בידי כמה אברכים מעוטי יכולת בציבור החרדי. התברר שכל הפסימיים טעו. הציבור בהמוניו רכש את המכשיר ועבר מהמכשירים הרגילים לכשרים. דומה כי אין עוד מהלך כה מוצלח, שבו נשמע הציבור החרדי בהמוניו לגדולי התורה, וויתר על הרגלים נוחים ומשמעותיים לטובת ציות לגדולי התורה, כמו המהלך הזה.
ההימנעות מהשימוש בשירותי התוכן והמבצעים האטרקטיביים שאותם הציעו החברות למנויים, הוזילו מאוד את מחירי חבילות השיחה בציבור החרדי אך הקטינה את רווחיות חברות הסלולר. החברות, שמאוד פחדו שמא יגלוש שימוש זה גם לציבור החילוני, ולו רק בגלל החיסכון הניכר, קבעו מחירי שיא לשימוש במכשיר הסלולארי בשבת. לא פחות מ-10 ש"ח לכל דקת שיחה בשבת. צרכנים שאינם שומרים שבת לא רוכשים את המכשיר, שמא בטעות ידברו בו בשבת וישלמו את המחיר המופקע.
צריך לומר כי ישנה קבוצה בציבור החרדי שעדיין מחזיקה לצד המכשיר הכשר גם מכשיר מתקדם שאינו כשר...

לסיום:


כאן תמצאו את המידע המלא בתחום המכשירים הכשרים
החל מסוגי מכשירים,מגוון מסלולי השיחות וכלה בטיפים ודברים ייחודים.

3 תגובות:

 1. כל האתר הזה שווה פלוץ
  יש לך מידע על 3 מכשירים אתה פותח בלוג תגיד אתה פסדר?

  השבמחק
 2. מה זה האתר המזדיין הזה? אתם כותבים פה פריצות שכל ילד בן שנה יודע

  השבמחק
 3. מה זה האתר המזדיין הזה? אתם כותבים פה פריצות שכל ילד בן שנה יודע

  השבמחק